Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Ślubowanie i pasowanie klas pierwszych w ZS w Pieckach

2016-10-15 16:08:23 (ost. akt: 2016-10-15 16:28:24)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Pieckach

W kalendarzu są dni, które różnią się od innych. Dni odświętne, radosne i wyjątkowe. Takim dniem był dzień 11 października 2016 roku. W poczet społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół w Pieckach zostało przyjętych 20 nowych uczniów, którzy we wrześniu tego roku rozpoczęli naukę w klasie pierwszej SP.

Bohaterami tego wydarzenia byli uczniowie klasy Ia. Zanim zostali przyjęci do szkolnej rodziny, musieli wykazać się ogromną wiedzą z zakresu języka polskiego, matematyki, przyrody czy geografii oraz umiejętnościami tanecznymi i wokalnymi. Udowodnili wszystkim także przyswojenie wiedzy z zakresu zasad ruchu drogowego dotyczących pieszych oraz zasad właściwego zachowania się w szkole.

Zgodnie z tradycją, w obecności społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości, kandydaci na uczniów wypowiedzieli tekst ślubowania. W tak uroczystej chwili towarzyszył im sztandar szkoły. Po uroczystym ślubowaniu przyszedł czas na uroczyste pasowanie. Jadwiga Pietrzykowska, dyrektor Zespołu Szkół w Pieckach, dotykając czarodziejskim ołówkiem lewego ramienia każdego pierwszoklasisty oraz wypowiadając słowa "pasuję ciebie na ucznia Zespołu Szkół w Pieckach" - dokonała ceremonii pasowania. Od tej chwili wszyscy pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Przy tej okazji nie zabrakło życzeń oraz prezentów od przedstawicieli urzędu gminy, rady rodziców oraz rodziców pierwszoklasistów.
Całą uroczystość okraszały uczennice z klas starszych (klasy IIIc, IVb oraz VIb), czyniąc ją znacznie ciekawszą i bogatszą, za co należą się im serdeczne podziękowania.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele Urzędu Gminy w Pieckach: Bożena Wołkowicz, sekretarz gminy oraz pani Agnieszka Końpa. Ponadto obecni byli: Jadwiga Pietrzykowska, dyrektor Zespołu Szkół w Pieckach, Teresa Grzywacz, wicedyrektor ZS, Tomasz Żbikowski, wicedyrektor ZS, Agnieszka Wasyk, przewodnicząca rady rodziców, Marta Majkut, wiceprzewodnicząca rady rodziców, rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie i nauczyciele klas 0-3.

W imieniu uczniów klasy I dziękuję dyrekcji, radzie rodziców, gościom, wszystkim rodzicom, nauczycielom oraz uczniom za udział w naszej uroczystości.

Mariola Bloch, wychowawca klasy I
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: piecki

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages