Niedziela, 9 grudnia 2018. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Spotkanie z leśniczym w Słonecznym Zakątku

2016-10-17 08:56:45 (ost. akt: 2016-10-17 09:29:44)

Autor zdjęcia: Archiwum Samorządowego Przedszkola w Pieckach

W poniedziałek, 26 września, najstarsze grupy z przedszkola Słoneczny Zakątek spotkały się z Adamem Cisowskim, leśniczym z Nadleśnictwa Strzałowo.

Dzieci zebrały się w jednej sali i z wielkim zaciekawieniem słuchały wiadomości i opowieści leśniczego o swojej pracy, o lesie szczególnie jesienią i mieszkających w nim zwierzętach. Pan Adam podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.

Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Słuchały ciekawostek dotyczących życia lisa, wilka, dzika, zająca, łosia, jelenia, sarny.

Przedszkolaki dowiedziały się, że drzewa są domami zwierząt, których nie wolno niszczyć. Rodzaje drzew występujące w naszych lasach, a także ich choroby.
Spotkanie na długo pozostanie w pamięci dzieci. Z pewnością uwrażliwiło je na piękno otaczającej nas przyrody oraz wzbudziło jeszcze większe poczucie odpowiedzialności za nią.
Marta Jurek
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages