Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Próba ewakuacyjna u przedszkolaków

2016-10-17 09:37:32 (ost. akt: 2016-10-17 10:15:24)

Autor zdjęcia: Archiwum Samorządowego Przedszkola w Pieckach

Przedszkolaki ze "Słonecznego Zakątka" w ramach programu profilaktycznego "Bezpieczny przedszkolak" spotkały się ze strażakiem.

Panowie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie przedstawili dzieciom rolę i zadania straży pożarnej. Dzieci poznały umundurowanie strażaka, narzędzia i urządzenia wykorzystywane w ich pracy. Nasi goście przypomnieli przedszkolakom numery alarmowe i sytuacje, które wymagają interwencji strażaków. Poinstruowali również dzieci o pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnych sytuacjach - wypadek drogowy, omdlenie, pożar.

Sebastian Miciński, dowódca zastępu i p. Sebastian przeprowadzili na terenie przedszkola ćwiczenia przeciwpożarowe polegające na ewakuacji dzieci oraz pracowników przedszkola. Przedszkolaki usłyszały trzy sygnały wysłane przez pana strażaka, zaś nauczycielki wytłumaczyły dzieciom, że rozpoczęła się próba ewakuacyjna. W możliwie najszybszy sposób zebrane dzieci pod opieką nauczycielek udały się do swoich wyjść ewakuacyjnych, po czym zebrały się na podwórku przedszkolnym. Po udanej próbie ewakuacyjnej całego przedszkola panie nauczycielki zdały raport p. dyrektor o stanie i ilości dzieci. Na koniec spotkania czekała wspaniała niespodzianka - hydronetki z wodą. Dzieci miały możliwość samodzielnie obsługiwać hydronetki do gaszenia pożaru. Był to dzień pełen wrażeń. Przedstawiciele przedszkolaków z grupy "Muchomory" wręczyli panom strażakom w ramach podziękowań upominki.
Aneta Dutczak

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages