Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Realizacja i plany – inwestycje w Gminie Piecki

2016-11-03 11:05:18 (ost. akt: 2016-11-03 11:22:19)
Ulica Nowa w Pieckach

Ulica Nowa w Pieckach

Autor zdjęcia: UG Piecki

Przebudowa dróg, remont chodników i rozbudowa oświetlenia - to inwestycje realizowane na terenie gminy. Ponadto gmina Piecki ubiega się dofinansowanie projektu „E-innowacje Warmii i Mazur”.

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 przebudowywany jest odcinek drogi gminnej - ulicy Nowej w miejscowości Piecki 
o długości ponad 1 km. Jest to kontynuacja zadania, które ma na celu stworzenie połączenia między ulicą Przemysłową oraz drogą powiatową prowadzącą do Brejdyn. Droga będzie miała funkcję ciągu pieszo – jezdnego, wykonanego z kostki betonowej. Planuje się oddać do użytkowania drogę jeszcze w 2016 roku. Wysokość przyznanego dofinansowania to ponad 420 tys. zł. Ponadto z początkiem listopada montowane wzdłuż ulicy Nowej będzie oświetlenie drogowe (18 lamp). Droga oświetlona będzie od ulicy Przemysłowej do końca istniejącej zabudowy (w kierunku Brejdyn). Biorąc pod uwagę względy bezpieczeństwa postanowiono kontynuować montaż oświetlenia na całym odcinku ulicy Nowej w przyszłym roku.

Gmina zamierza również rozbudowę oświetlenia drogowego przy ulicy Przemysłowej. Docelowo ma ono powstać w 3 punktach (4 lampy), zgodnie ze zgłoszeniami mieszkańców. Wykonanie oświetlenia na ulicach Nowej oraz Przemysłowej realizowane będzie ze środków własnych gminy oraz funduszu sołeckiego z okresu ostatnich dwóch lat. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą prace zostaną zakończone w bieżącym roku.

W chwili obecnej przebudowywana jest ponadto droga łącząca miejscowość Ostrów Pieckowski i plażę nad Jeziorem Wągiel. Na odcinku o długości około 250 m położona zostanie kostka betonowa oraz ustawione zostaną krawężniki. Prace zakończone zostaną jeszcze w 2016 roku. Inwestycja realizowana jest ze środków własnych gminy.

Na Osiedlu 35-lecia PRL w Pieckach w rejonie bloków 1 i 2 remontowane będą chodniki. Istniejące nawierzchnie z płyt betonowych oraz płyt chodnikowych zastąpione zostaną nawierzchnią z kostki chodnikowej. Prace będą obejmowały również poprawę sposobu odprowadzania wody deszczowej. Zadanie finansowane jest w całości ze środków własnych gminy, a planowany termin jego zakończenia to 2016 r.

Inwestycje drogowe planujemy realizować również w przyszłym roku. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w ramach PROW na lata 2014-2020 przebudowana zostanie ulica 
22 Stycznia w Pieckach oraz droga Krutyń - Gałkowo na odcinku w miejscowości Krutyń. Inwestycje poprawią zarówno bezpieczeństwo korzystających z infrastruktury jak i usprawnią dostęp do budynków mieszkalnych i obiektów publicznych zlokalizowanych w miejscu realizacji projektów.

E-usługi w Urzędzie Gminy Piecki

Gmina Piecki ubiega się o dofinansowanie projektu „E-innowacje Warmii i Mazur” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020. Działanie ma na celu umożliwić załatwienie sprawy (np. w obszarze podatków, opłat lokalnych) praktycznie bez potrzeby wizyty w urzędzie, a jedynie poprzez drogę elektroniczną. Projekt w przypadku uzyskania dofinansowania realizowany będzie na przestrzeni 2017 i 2018 roku.

Informacje o realizowanych działaniach na terenie gminy mogą Państwo uzyskać na stronie internetowej: www. gminapiecki.pl

Urząd Gminy w PieckachOstrów Pieckowski- plaża J. Wągiel
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Maj #2604704 | 188.146.*.* 18 paź 2018 08:37

  Gmina Piecki to nie tylko miejscowość Piecki to również Sołectwa do niej przynależne my także czekamy kiedy o nas i nasze bezpieczeństwo zadbają WŁODARZE naszej gminy. Mam nadzieję że ktoś to przeczyta z naszej władzy przez nas wybranych w nadchodzących wyborach samorządowych 2018 i zapadnie mu do serca ta treść komentarza . Miejscowość Piecki to nie tylko Nasza Gmina !!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Sprawiedliwy #2168135 | 89.231.*.* 25 sty 2017 23:18

  Witam serdecznie wszystkich mieszkańców gminy Piecki. Chcę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami z życia codziennego naszej społeczności a w szczególności władz gminnych. Na wstępie przypomnę kilka kwestii związanych z samorządem; - pracownicy gminy z Wójtem na czele pracują na rzecz mieszkańców gminy; - radni gminy pracują dla mieszkańców gminy, nie dla tych, którzy pozwolili im wejść w ten system ' ZWIĄZKU BOJOWNIKÓW O WYGODY I DOCHODY" Dlatego powinni pamiętać o tym, po co zostali powołani na te stanowiska. Troszeczkę o inwestycjach i ich realizacji; - budowa drogi ulicy długiej w kierunku Brejdyn- bez sensu no chyba że weźmiemy pod uwagę kto mieszka na tej ulicy. Bardziej potrzebny jest chodnik na ulicy Tartacznej do tartaku ,w którym pracuje bardzo dużo ludzi , którym należy się bezpieczne dojście do miejsca pracy. W tej sprawie najwięcej do powiedzenia powinien mieć radny i przewodniczący rady gminy pan Jasinowicz który już ostrzy ząbki na posadę wójta po kolejnych wyborach. Radni nie interesują się niczym oprócz diet ale nie w tym rzecz. Kolejna inwestycja dotyczy wsi Cierzpięty gdzie wybudowano świetlicę wiejską, lecz nie wiadomo za ile, i kto był wykonawcą tej inwestycji....... kolejne fakty inwestycyjne przedstawię w kolejnym komentarzu . Proszę o komentarze i propozycje co dalej poczniemy z bezmyślnymi decyzjami tych ........

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. pieszy zmotoryzowany #2109439 | 195.136.*.* 9 lis 2016 17:36

  A co z drogą obok kościoła do Biedronki ,oraz ze zjazdem na prawo do Biedronki? Koła i resory można połamać?!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Gość #2105619 | 145.237.*.* 4 lis 2016 10:24

  Tylko po co ulicy nowej 18 lamp. W calych Pieckach jest ciemno jak w dupie u murzyna. Az strach jezdzic wieczorowa pora. Jest tyle punktów nieoswietlonych np. pasy kolo meblowego, pasy kolo meblarni, ulica przy osiedlu, skrzyzowanie w kierunku pisza po prostu cale piecki sa zle oswietlone. Powinni zajac oswietlenie calych piecek a nie tylko jednej ulicy :/

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Gość. #2105300 | 46.76.*.* 3 lis 2016 21:16

  Szkoda, że o innych terenach zapomnieli..

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages