Niedziela, 9 grudnia 2018. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Aktywizacja osób bezrobotnych w KIS w Pieckach

2016-11-24 12:04:05 (ost. akt: 2016-11-24 12:06:41)

Autor zdjęcia: Archiwum GOPS

9 listopada w Klubie Integracji Społecznej w GOPS w Pieckach odbyły się zajęcia dotyczące aktywizacji zawodowej. Spotkanie poprowadził Daniel Czapiewski z Mobilnych Centrów Aktywizacji Zawodowych OHP w Olsztynie.

Była to pierwsza część warsztatów przygotowujących uczestników do poszukiwania pracy. Słuchacze dowiedzieli się m.in. czym jest rynek pracy oraz zapoznali się ze sposobami poszukiwania pracy. Program obejmował również pojęcia, dzięki którym uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak i gdzie zamieszczać ogłoszenia w sprawie pracy oraz, jak aktywnie jej poszukiwać. Podczas warsztatów odbyły się również ćwiczenia, dzięki którym każdy poznał swoje atuty, które może wykorzystać podczas szukania pracy. Drugi cykl zajęć planowany jest na grudzień.

Warsztaty z aktywizacji zawodowej są jednymi z szeregu przedsięwzięć organizowanych w ramach Klubu Integracji Społecznej działającego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pieckach. Wśród zrealizowanych działań zaliczyć można poradnictwo psychologiczne, warsztaty komputerowe, pośrednictwo pracy z wykorzystaniem internetu, poradnictwo prawne oraz dietetyczne.

Warsztaty to nie tylko nauka. To również zajęcia praktyczne, bardzo często będące przyjemnością dla uczestników. Tak było w przypadku zajęć kosmetycznych, na które przyjechały członkinie grupy Avon. Kobiety biorące udział w szkoleniu zapoznały się z wiedzą, jak prawidłowo używać kosmetyków do twarzy i ciała oraz, jak zadbać o skórę podczas zbliżającej się zimy. Cykl wielotematycznych zajęć bardzo przypadł do gustu mieszkańcom, którzy regularnie pojawiają się w 15 osobowej grupie w KIS.

Koordynator KIS
Szymańska Małgorzata
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages