Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Aktywne i kreatywne kobiety podsumowały projekt!

2016-12-21 11:56:40 (ost. akt: 2016-12-21 14:26:37)

Autor zdjęcia: Katarzyna Swat

"Aktywne i kreatywne kobiety Gminy Piecki" - to projekt 17 letniej Klaudii Krajzy - realizowany przez młodzież Enklawy Artystycznej oraz Aktywni Kreatywni w Pieckach - otwartą grupę osób wspartą przez organizacje, instytucje i firmy działające z młodzieżą i na jej rzecz.

20 grudnia Rezydencja w Pieckach gościła uczestników Uroczystej Gali podsumowującej inicjatywę. Gościom zaprezentowano sesję fotograficzną, dwanaście portretów kobiet symbolizujących kolejne miesiące roku. Autorką zdjęć jest Julita Żbikowska, a oprawę muzyczną pokazu przygotowali Elżbieta I Andrzej Mierzyńscy.

Uczestniczki projektu opowiedziały o swoich doświadczeniach podczas prac nad kalendarzem. Wspominały, że podejmując wyzwanie, pierwszą myślą była zabawa, ale później musiały się zmierzyć także ze stresem, własnymi ograniczeniami, kompleksami. Mówiły o ogromnej przyjemności pracy z fotografem, który skupia się tylko na modelu, z dbałością wybierającym scenerię, by najlepiej pokazać nie tylko twarz, ale i duszę.

- To już trzecia odsłona inicjatywy związanej z odkrywaniem piękna i głębi kobiecości - mówi Aleksandra Lemańska, inicjatorka Enklawy Artystycznej a zarazem jedna z modelek. - Zaczęło się ponad rok temu od projektu Historyczna Szkoła Modelek. Uczestniczyło w nim kilkanaście uczennic gimnazjum i szkół średnich, które wcieliły się w sławne kobiety z przeszłości. Wydanie kalendarza na rok 2016 zostało zwieńczone uroczystym pokazem historycznej mody z okazji Dnia Kobiet. Kilka miesięcy później w podobny sposób odbył się Dzień Matki i Córki. Powstał album fotograficzny, a na wybiegu zaprezentowały siebie i swoje alter ego z przeszłości małe modelki ze szkół podstawowych.

- Dzisiaj przyszła kolej na… absolwentki wszystkich szkół - kontynuuje pani Aleksandra - aktywne i kreatywne kobiety, które związały swoje życie zawodowe i osobiste z gminą Piecki, postanowiły podzielić się niecodziennym fragmentem własnych biografii. Tu nie ma dat i liczb, zasług i osiągnięć, stanowisk i funkcji. Prawdę o nich samych przekazują fotografie oraz słowa ich bliskich – tych, którzy towarzyszą im na co dzień w aktywnym i kreatywnym życiu.
Krótką inscenizacją, owocem współpracy dwóch teatrów związanych z Enklawą Artystyczną i Aktywnymi Kreatywnymi, wprowadzono widzów w świąteczny nastrój, nie zabrakło opłatka, życzeń i rozmów. Wszyscy chętni mogli również zakupić niepowtarzalny kalendarz na rok 2017.

Katarzyna Swat


[/i]Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. reno #2188028 | 195.136.*.* 22 lut 2017 21:16

  tylko 3? Ale fest!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Aktywna :) #2143621 | 94.254.*.* 26 gru 2016 16:53

  Aktywne Razem, Aktywne Kreatywne ???

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages