Poniedziałek, 9 grudnia 2019. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

"Kreatywni Seniorzy" w Pieckach

2017-08-17 13:05:57 (ost. akt: 2017-08-17 15:01:28)

Autor zdjęcia: Iskierka Nadziei

Pieckowski zespół "Iskierka Nadziei" spotyka się od 2010 roku w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji „Pegaz” oraz w świetlicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od maja realizują program "Kreatywni Seniorzy"

Amatorski Zespół „Iskierka nadziei” realizując projekt zadania publicznego „Kreatywni Seniorzy” z humorem i radością propaguje kulturę, folklor, zwyczaje, gwarę Mazur, Warmii oraz Kurpi. Członkami Zespołu są seniorzy, którzy aktywie i kreatywnie spędzają jesień życia przekazując najmłodszym i chroniąc od zapomnienia zanikający folklor.

„Iskierka Nadziei” w ramach swojej artystycznej działalności w roku 2017 może się pochwalić licznymi udanymi występami, sprawiając radość i wzbudzając wiele pozytywnych emocji u widzów. Przykładowo 11 maja na zaproszenie Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nawiadach wystawiliśmy dwa razy spektakl profilaktyczny pod tytułem „To nie miało tak być.” Tego samego dnia w Pieckach wystawiliśmy ten sam spektakl dla klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pieckach. Sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji „Pegaz” była wypełniona po brzegi.

22 maja wystąpiliśmy w Krynicy Morskiej. Występ spotkał się z miłym przyjęciem i zostaliśmy zaproszeni na kolejne występy w przyszłym roku. Następnie 30 maja wystąpiliśmy z okazji Dnia Matki w Lesznie, a 10 czerwca nasz spektakl wystawiliśmy w Reszlu na zaproszenie ks. Karola Misiewicza - wikariusza Parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Zespół zaprosił do wspólnych występów 6-latków ze Szkoły Podstawowej w Pieckach, na XXXIII Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Śpiewaczo-Tanecznych w Jezioranach w dniu 25 czerwca 2017 r. Dzieci przepięknie zatańczyły tradycyjne ludowe tańce z regionu Warmii i Mazur - Szota i Pofajdoka. Występ zespołu „Iskierki Nadziei” wraz z Dziećmi spotkał się z wielkim uznaniem i został nagrodzony gromkimi brawami oraz dyplomem.

W ramach integracji z PZN spotkaliśmy się na grillu w Pieresławku w dniu 13 lipca. Na zaproszenie pani Sołtys 15 lipca 2017 r. wystąpiliśmy na Festynie Charytatywnym we wsi Cierzpięty na rzecz chorej rocznej Michaliny, natomiast 24 lipca byliśmy zaproszeni do Amfiteatru w Kętrzynie przez KCK Kętrzyn. 15 sierpnia wystąpiliśmy razem z dziećmi na Dożynkach Parafialnych zaproszeni przez Sołtys i Radę Sołecką miejscowości Stare Kiełbonki.

„Iskierka Nadziei” składa bardzo serdeczne podziękowania Rodzicom Dzieci i Pani Ani Gadomskiej, która przygotowała układ taneczny. Panu Stanisławowi Czejdo - Kierownikowi Zespołu, dziękujemy za program i oprawę muzyczną. Były to niezwykle wspaniałe przeżycia, które na długo pozostaną w pamięci członków naszego Zespołu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszych występów!

Zofia ChrostekCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages