Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Krutyńskie abstrakcje na płótnie

2017-10-10 19:16:17 (ost. akt: 2017-10-10 20:22:04)
Obrazy stworzone w Krutyni mają propagować urodę regionu.

Obrazy stworzone w Krutyni mają propagować urodę regionu.

Autor zdjęcia: Janusz Wierzyński

Dzięwiąty raz spotykają się nad Krytynią malarze, którzy biorą udział w Międzynarodowym Plenerze Malarskim „Krutyńskie abstrakcje”. Tym razem uroki i piękno okolicy na płótnach uwieczniło 15 artystów z Polski, Rosji i Ukrainy.

Podzieleni na dwie grupy artyści przez dwa tygodnie mieszkają i tworzą w Stanicy Wodnej PTTK w Krutyni i w Domu Gościnnym Alicja w Kosewie Górnym. Jesienią rzeka Krutynia jest jednym z najlepszych pretekstów, żeby skutecznie promować urodę naszego regionu. Dlatego obrazy stworzone przez artystów już w zamyśle mają propagować urodę Warmii i Mazur.

Międzynarodowy Plener Malarski „Krutyńskie abstrakcje” już od kilku lat mają charakter międzynarodowy. Z czasem stały się wręcz jednym ze znaków firmowych miejscowości Krutyń.

— Inicjowane są także spotkania z miejscową ludnością oraz młodzieżą z tamtejszej szkoły podstawowej — dodaje Janusz Wierzyński. — Oprócz kontaktów z twórcami i ich dziełami miejscowa młodzież zaznajamia się z kuchnią malarską. Poznaje ją podczas warsztatów i wykładów — opowiada Wierzyński, malarz z Olsztyna, który pełni rolę komisarza wystawy.

Wśród malarzy biorących udział w tegorocznym plenerze znaleźli się m.in. Eugeniusz Wiszniewski, Karol Bąk i Joanna Wisławska-Różnowicz z Polski, Marina Biełowa z Rosji i Michał Dejnega z Ukrainy. Plener finansowany jest głównie ze środków prywatnych organizatorów i pomysłodawców, mecenasów sztuki Alicji i Józefa Koców oraz z pomocą samorządu województwa.

Poplenerowy wernisaż prac odbędzie się w sobotę 14 października w Karczmie w Stanicy Wodnej PTTK w Krutyni. Początek o godz. 15.
masz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages