środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Kurs samoobrony przeszły z uśmiechem na twarzy

2017-10-26 11:50:26 (ost. akt: 2017-10-26 14:08:27)

Autor zdjęcia: KPP w Mrągowie

Mrągowscy policjanci zorganizowali szkolenie z zakresu samoobrony. Uczestniczkami były kobiety - pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieckach oraz mieszkanki gminy. Mimo intensywnego wysiłku każda z pań wyszła z zajęć z uśmiechem na twarzy.

Pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieckach oraz mieszkanki gminy aktywnie i z pełnym zaangażowaniem uczestniczyły w kolejnych działaniach prewencyjnych pn. „Razem przeciwko przemocy” zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Mrągowie.

Pierwsze zajęcia, które odbyły się 10 października pozwoliły paniom zapoznać się z aspektami prawnymi z zakresu obrony koniecznej, które przedstawiła mł.asp. Dorota Kulig. Podczas spotkania poruszono także podstawowe zagadnienia w zakresie zagrożeń, takich jak kradzieże, włamania czy oszustwa. Kobiety poznały metody działania przestępców oraz sposoby ich zapobiegania. Podczas spotkania nie zabrakło również rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego tego dnia uczestniczki otrzymały opaski odblaskowe.

Natomiast wczoraj odbyły się już zajęcia praktyczne. Przeprowadzili je asp. szt. Krzysztof Sieradziński oraz policyjni instruktorzy taktyk i technik interwencji: sierż. szt. Mariusz Więcek i sierż. Michał Wieczorek. Celem zajęć praktycznych było wyrobienie umiejętności w stosowaniu chwytów obezwładniających i podstawowych technik samoobrony. Głównie po to, by podnieść pewność siebie w radzeniu sobie w sytuacjach zagrożenia.

Zajęcia były bardzo intensywne, ale mimo tego każda z pań wyszła z nich z uśmiechem na twarzy. Oby ten uśmiech towarzyszył im do końca działań, które realizowane będą raz w miesiącu do czerwca 2018 roku.

Źródło: KPP w Mrągowie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages