Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

To było niezwykłe spotkanie z teatrem

2017-11-09 12:00:00 (ost. akt: 2017-11-09 17:41:28)

Autor zdjęcia: Justyna Bzura- Niksa

Scena GOKSiR „Pegaz” w Pieckach gościła I Przegląd Małych Form Teatralnych „Złota Jabłoń”. Organizatorem imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy. Wójt Agnieszka Kurczewska powitała przybyłych i dokonała oficjalnego otwarcia.

W „Spotkaniu z bajką” (hasło przegladu) uczestniczyły Środowiskowe Domy Samopomocy z: Wolnicy, Giżycka, Nowej Wsi Ełckiej, Gołdapi, Ukty i Mrągowa. Impreza była niezwykle klimatyczna i kameralna. Ciekawe scenografie i pomysłowe scenariusze doceniła widownia, która entuzjastycznie nagradzała aktorów brawami. Głównym zmaganiom teatralnym towarzyszyły dwa równie bajeczne konkursy: plastyczny Bajkowy świat oraz kulinarnie Bajeczne ciasto.

— Osoby z niepełnosprawnościami często pozostają na marginesie życia społecznego i kulturalnego, a mimo swoich niedoborów mają wiele ukrytych talentów — mówi Małgorzata Grzymkowska, kierownik ŚDS w Pieckach. Przegląd Złota Jabłoń jest możliwością pokazania tego, nad czym uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy pracują na co dzień. Szansa taka jednoczy we wspólnych wysiłkach, pomnaża pomysły, pozwala na zawiązanie trwałych więzi i przyjaźni, jest niekiedy jedyną szansą na obcowanie z kulturą. Poza tym nie można nie docenić ogromnej roli terapeutycznej teatru oraz wszystkich sztuk wizualnych w rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnościami. — Takie wydarzenia jednoczą, uwrażliwiają wszystkich — mówi pani Małgorzata. I dodaje: — Bez pomocy darczyńców nie byłby możliwy taki poziom imprezy jaki dzisiaj widzieliśmy, dlatego dziękuję wszystkim za wsparcie.

Organizatorzy mają nadzieję na kontynuowanie zapoczątkowanych spotkań teatralnych. Zarówno goście jak i uczestnicy przeglądu opuszczali go w dobrych humorach, pełni wiary we własne możliwości, a także wypełnieni szczerą radością.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages