Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Seniorzy biesiadowali w Pieckach

2017-11-29 12:00:00 (ost. akt: 2017-11-29 13:55:17)

Stowarzyszenie Active Senioris In Piecki „Iskierka Nadziei” zorganizowało Biesiadę Andrzejkową. Przybyłe na biesiadę władze gminy, gości, sympatyków i przedstawicieli zespołów ludowych z gminy przywitała prezes Zofia Chrostek.

W biesiadzie wzięło udział 100 osób. Biesiadnicy zasiedli przy kolorowo i suto zastawionych stolach. Agnieszka Kurczewska – wójt gminy Piecki uroczyście otworzyła biesiadę, która rozpoczęła się obiadem. Wystrój Sali Kryształowej w rezydencji państwa Kołpak, przy blasku świec i muzyce na żywo, stwarzał tego wieczoru wyjątkowy nastrój.

W przerwie między tańcami na prośbę prezes stowarzyszenia wójt Kurczewska wręczyła seniorom o najdłuższym stażu w Iskierce Nadziei dyplomy uznania. Dyplomy otrzymali Marianna Pietrzykowska, Bronisława Mróz, Helena Jonczak i Tadeusz Kowalczyk. Stanisław Czejdo, dbający o oprawę muzyczną Iskierek, otrzymał upominek z okazji trzeciej rocznicy pracy z zespołem. Wyjątkowo aktywna, radosna i pełna pomysłów grupa seniorów z Iskierki Nadziei przygotowała miłą niespodziankę i gorące podziękowania dla Zofii Chrostek i Stanisława Czejdo.

Wspólne tańce i śpiewy sprzyjały integracji i nawiązaniu przyjaźni wśród biesiadników. Zabawa w radosnej i miłej atmosferze trwała do północy. Zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy już czekają z niecierpliwością na kolejną biesiadę w karnawale.

— Realizujemy projekt pt. „Kreatywni Seniorzy” w ramach umowy z gminą Piecki — mówi prezes Zofia Chrostek. — Nasz zespół z humorem i radością propaguje kulturę, folklor, zwyczaje, a także gwarę Mazur, Warmii i Kurpii.

Członkami zespołu są seniorzy, którzy aktywnie i kreatywnie spędzają „jesień życia”. Przy okazji pokazują najmłodszym i chronią od zapomnienia ludowy folklor.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages