Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

79-latka ofiarą oszusta. Miał sprzedać kołdrę, a zabrał wszystkie oszczędności

2018-03-05 16:04:55 (ost. akt: 2018-03-05 16:43:23)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policjanci z Mrągowa poszukują mężczyzny, który na terenie gminy Piecki pod pozorem sprzedaży kołdry okradł 79-letnią kobietę. Starsza pani niczego nie podejrzewając wpuściła go do domu.

Mrągowscy policjanci poszukują mężczyzny, który w jednej ze wsi w gminie Piecki okrad 79-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło w piątek 2 marca. Funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że tego dnia straciła ona 7000 złotych. Kobieta powiedziała, że do drzwi zapukał nieznany mężczyzna, oferując jej kupno kołdry. Seniorka wpuściła mężczyznę do domu. Po chwili negocjacji starsza kobieta zgodziła się dokonać zakupu, dlatego wyjęła spod poduszki saszetkę z pieniędzmi. Wskazała tym samym nieumyślnie, gdzie może trzymać większą ilość gotówki.

Po zapłaceniu określonej kwoty, kobieta odprowadziła mężczyznę do drzwi. Dopiero po jego wyjściu starsza pani zorientowała się, że straciła saszetkę, w której były dokumenty i 7000 złotych.

W tej chwili policjanci wykonują wszelkie niezbędne czynności mające na celu ustalenie tożsamości mężczyzny.

Funkcjonariusze proszą o zachowanie rozsądku w kontaktach z nieznajomymi, którzy niejednokrotnie wykorzystują ludzką ufność, otwartość i szczere intencje. Pamiętajmy, że pomysłowość i przebiegłość oszustów, czy złodziei jest nieograniczona. Pod pozorem nieszczęścia, nadzwyczajnej okazji, podając się za krewnych, pracowników społecznych, urzędników lub funkcjonariuszy publicznych, wprowadzają w błąd swoje ofiary, zyskują ich zaufanie i okradają.

— Ponownie apelujemy także do osób, które mają w rodzinie starsze osoby o przekazanie im informacji dotyczących sposobów działania różnego rodzaju złodziei i oszustów, a przede wszystkim, by nie wpuszczali obcych do mieszkania. Tego rodzaju świadomość jest bardzo potrzebna ufnym, starszym, z reguły samotnie mieszkającym osobom — apeluje Dorota Kulig, oficer prasowy mrągowskiej policji..

źródło: KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages