Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

GOPS w Pieckach z wyróżnieniem od rzecznika

2018-03-06 12:00:00 (ost. akt: 2018-03-06 17:35:58)

Autor zdjęcia: GOPS Piecki

PIECKI\\\ Rozstrzygnięto konkurs na najciekawsze obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Wyróżnienie w konkursie otrzymał Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach.

Do konkursu ogłoszonego przez Rzecznika Praw Dziecka przystąpiło czterysta różnych podmiotów. Konkurs dotyczył organizacji lokalnych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, które odbyły się 20 listopada 2017 roku. Wyróżnienie otrzymało trzydzieści szkół, przedszkoli i instytucji. GOPS w Pieckach był jedyną tego rodzaju placówką docenioną przez organizatorów.

— Nie mam wątpliwości, że Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka – ustanowiony przez Sejm w 2014 r. na wniosek RPD – jest znakomitą okazją do podejmowania inicjatyw, wpisujących się w dyskusję nie tylko o prawach dziecka, ale także jego potrzebach i problemach. I pomimo że centralne obchody odbywają się tylko w jednej miejscowości – w kolejnych latach były to Świdnica, Brzeg oraz Piła – to 20 listopada o prawach dziecka rozmawiamy w całym kraju — powiedział Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka.

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka miały rozmaite formy. W Pieckach w ramach obchodów 20 listopada w 2017 roku tamtejszy GOPS w partnerstwie ze Szkołą Podstawową im. Karola Wojtyły w Pieckach, Szkołą Podstawową w Dłużcu, Szkołą Podstawową w Nawiadach, Samorządowym Przedszkolem " Słoneczny Zakątek " w Pieckach oraz Komendą Powiatową Policji w Mrągowie przeprowadził akcję profilaktyczną pod hasłem "Jestem odważny - Stop przemocy". Akcję objęła patronatem wójt gminy Agnieszka Kurczewska.

— W tym dniu ulicami Piecek przemaszerowały dzieci i dorośli niosąc kolorowe baloniki i hasła o prawach dziecka. Przed Urzędem Gminy w Pieckach, w obecności pracowników zostały odczytane wierszem Prawa Dziecka i dzieci zaśpiewały piosenkę o tej tematyce. W trakcie marszu towarzyszyła nam muzyka, a dzieci wręczały przechodniom papierowe buźki z wypisanymi ich prawami. Na zakończenie dzieci otrzymały od organizatorów kolorowe wiatraczki, lizaki i znaczki — przypomina Teresa Nowacka, kierownik GOPS w Pieckach.

Wszyscy, którzy podjęli wyzwanie rzecznika, zrealizowali własne projekty i zrelacjonowali je w formie sprawozdań otrzymają okolicznościowe dyplomy. Trzydzieści placówek rzecznik postanowił wyróżnić specjalnie – oprócz dyplomów otrzymają nagrody tematyczne, związane z prawami dziecka.

masz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages