Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Stanisław Kamiński wygrywa w Rosji

2018-04-10 09:04:23 (ost. akt: 2018-04-12 08:43:32)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

W sobotę 7 kwietnia w Kaliningradzie (Rosja) odbywał się Otwarty Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Weteranów. Świetny start zanotował Stanisław Kamiński z Nawiad.

Pod względem iliości zawodników i rywalizujących krajów tegoroczne zawody okazały się rekordowe. Być może powodem tak dużej frekwencji była decyzja UWW o wykluczeniu ze startów w MŚ weteranów zawodników, którzy ukończyli 60 lat. W Kaliningradzie do zmagań na matach stanęło 140 zawodników z 13 państw. Spoza bloku krajów byłego Związku Radzieckiego, walczyli też zawodnicy z Austrii, Chorwacjii, Macedoni i Polski.

— Bardzo miłym Polskim akcentem podczas uroczystego otwarcia zawodów było uhonorowanie strojem narodowym Atamana Kazachstanu przez Prezydenta Federacji Zapaśniczej Kazachstanu naszego wybitnego zapaśnika, dwukrotnego złotego medalisty olimpijskiego w zapasach w stylu klasycznym, Andrzeja Wrońskiego — komentuje Stanisław Kamiński, zapaśnik z Nawiad.

Polacy pokazali się w Kaliningradzie z jak najlepszej strony. 11-osobowa reprezentacja polskich weteranów zdobyła w sumie 10 medali. Złote krążki przywieźli Andrzej Wroński, Janusz Lisiewski, Dariusz Bańczyk i „nasz” Stanisław Kamiński. Na nieco niższym stopniu podium stawali Mirosław Wieczorkiewicz, Krzysztof Czerczak, Jerzy Sekura i Sławomir Dunst, zaś „brąz” zdobywali Wojciech Dunst i Jerzy Formela. Siódmy w swojej kategorii był Rafał Rasieleski.

— Chciałbym podziekować Arturowi Janiakowi, który jak co roku pomagał nam logistycznie — mówi weteran z Nawiad.

22 kwietnia Stanisław Kamiński wylatuje do Las Vegas, gdzie będzie reprezentował Polskę w Otwartych Mistrzostwach USA Weteranów (kat. E 130 kg). Wraz z nim do USA lecą: Mirosław Wieczorkiewicz (E 97 kg), Zdzisław Brzozowski (E 88 kg), Janusz Lisiewski (D 88 kg) i Mariusz Wiśniewski (D 88 kg).

mk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages