Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Pierwszoklasiści z Piecek wizytowali mrągowskich strażaków

2018-05-11 11:35:04 (ost. akt: 2018-05-11 12:33:39)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Pieckach

Uczniowie klasy I a i Ib Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach wraz z wychowawcami E.Łachacz–Kotlarek i K.Bystrą byli na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie.

Na miejscu uczniowie zapoznali się z pięknym nowym obiektem, w którym pracują zawodowi strażacy oraz z pracą strażaków. Sympatyczni panowie strażacy z jednostki ratowniczo – gaśniczej poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi, zaprezentowali sprzęt ratowniczo – gaśniczy.

Uczniowie podziwiali ogromne samochody strażackie, którymi strażacy jeżdżą do akcji. Z wielkim zainteresowaniem oglądali wyposażenie pojazdów, np. nożyce do cięcia metalu, specjalny ubiór do pożaru, zestaw ratowniczy, kurtynę wodną, ubranie specjalne –żaroodporne. Poinformowali, jak należy się zachować na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Aby dzieci mogły jeszcze lepiej poczuć klimat strażackiego ducha, zaprezentowali, jak wygląda ratowanie ofiar poszkodowanych w wypadku komunikacyjnym.

Dzieci ochoczo pełniły rolę poszkodowanych. Przymierzały ciężkie hełmy strażackie i inne specjalne ubrania. Najwięcej frajdy sprawił pokaz wyjazdu do akcji: alarm, zjeżdżanie strażaków po rurze, wyjazd odpowiedniego samochodu do akcji. Zwiedziły również biura komendy straży, a nawet nowoczesne, doskonale multimedialnie wyposażone stanowisko kierowania. Dzieci były zachwycone i ochoczo pozowały do pamiątkowych zdjęć.

Wizyta u mrągowskich strażaków bardzo się podobała, a przedstawione informacje i pokazy na długo pozostaną w ich pamięci.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: piecki

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages