Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Obchody Święta Niepodległości w Krutyni

2018-11-11 17:51:58 (ost. akt: 2018-11-11 21:30:34)

Autor zdjęcia: Waldemar Bzura

Szlak rzeki Krutyni zna wielu turystów w kraju i za granicą. Ta miejscowość słynie nie tylko ze spływów kajakowych. Mieszkańcy w szczególny sposób upamiętnili odzyskanie niepodległości przez Polaków.

11 listopada odbył się już po raz ósmy Bieg Niepodległości w Krutyni. Ideą zawodów jest swoiste upamiętnienie i podziękowanie tym, którzy przyczynili się do powrotu polski na mapę Europy. Uczestniczą w nim nie tylko mieszkańcy miejscowości i okolic, ale również zwierzęta.

Trasą jadą zaprzęgi oraz jeźdźcy na Konikach Polskich. To wyjątkowa rasa - nasza duma narodowa. Wierzchowce są wystawiane z ramienia Klubu Miłośników Koników Polskich pod nazwą Krutyński Tabun Wałachów (KTW). W biegu uczestniczą również dzieci wraz ze swoimi psami.

Niezmiennie od lat, bez względu na pogodę, tradycji staje się zadość. Najmłodsi biegną dwukilometrową trasą u boku własnych pupilów. Dorośli muszą zmierzyć się z sześciokilometrowym szlakiem, przy wtórze końskich kopyt. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe medale, na których umieszczono polską flagę, datę: 1918 - 2018, oraz szczególnie spopularyzowany w ostatnim czasie napis „niepodległa”. Podkreśla on suwerenność, autonomie naszego kraju. Imprezę wieńczy wspólne, integracyjne ognisko i oczywiście pieczenie kiełbasy.

Każdy, kto chciałby uczestniczyć w tej imprezie, może dołączyć do uczestników już za rok, ponieważ organizatorzy są niestrudzeni i nadal, w ten wyjątkowy sposób pragną popularyzować idee patriotyczne.

(ABP)
zdjęcia: Waldemar Bzura


http://m.wm.pl/2018/11/orig/krutyn1-507578.jpg

http://m.wm.pl/2018/11/orig/krutyn2-507579.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages