Orzeł z Nawiad zdobył Las Vegas! Stanisław Kamiński mistrzem świata

2018-12-01 09:32:19(ost. akt: 2018-12-02 08:09:52)
Reprezentanci Polski zdobyli w Las Vegas dwa złote medale i jeden brązowy. Mistrz świata Stanisław Kamiński pierwszy z prawej.

Autor zdjęcia: archiwum SK

Sukces polskich zapaśników podczas Mistrzostw Świata Weteranów. Z piątku na sobotę w Las Vegas złotym medalistą w stylu klasycznym został Stanisław Kamiński z klubu LUKS Orlik Nawiady. Reprezentanci Poland Team zdobyli w sumie dwa złote i jeden brązowy medal
"Mamy to! W Las Vegas Stanisław Kamiński i Mirosław Wieczorkiewicz mistrzami świata weteranów, Zdzisław Brzozowski brązowym medalistą. Jutro ciąg dalszy. Walczymy w stylu wolnym" - poinformował na swoim facebookowym profilu Stanisław Kamiński.

Po wprowadzeniu przez United World Wrestling limitu wiekowego dla zawodników startujących w MŚ (co wywołało prawdziwą burzę i falę protestów w środowisku zapaśniczym na całym świecie) Amerykańska Federacja Zapasów postanowiła wyjść na przeciw wszystkim, którzy mimo ukończonych 60. lat czują się na siłach i dalej chcą walczyć. W dniach 29 listopada - 2 grudnia w Las Vegas odbywają się po raz pierwszy w takiej formie Mistrzostwa Świata Weteranów Dywizji F i G. Do udziału w mistrzostwach zaproszono wielu utytułowanych zawodników z całego świata, którzy skończyli już 60. lat.

Zawodnicy spoza Stanów Zjednoczonych musieli wykupić licencję zapaśniczą USA, by móc wystartować w turnieju. Są w nim traktowani jak zawodnicy amerykańscy, ale mogą reprezentować swoje kraje. Dlatego też nasza drużyna startuje jako Poland Team. Jej skład, oprócz Stanisława Kamińskiego, tworzą Zdzisław Brzozowski (AZS-AWF Warszawa - startuje w kat. 88 kg) i Mirosław Wieczorkiewicz (JCSW Jelenia Góra kat. 100 kg).

W piątek w stylu klasycznym Polacy zdobyli dwa złote medale i jeden brązowy. W sobotę nasi reprezentanci startują w stylu wolnym.