Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Uwierz w Boże Narodzenie. Święta w Pieckach rozpoczęte [GALERIA]

2018-12-21 11:37:19 (ost. akt: 2018-12-21 12:04:37)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Pieckach

Boże Narodzenie to czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. To także szczególna okazja do prezentacji bożonarodzeniowych przedstawień.

W nawiązaniu do szkolnej tradycji 20 grudnia w Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach odbyło się przedświąteczne spotkanie całej społeczności szkolnej: uczniów, dyrektorów szkoły oraz zaproszonych gości – rodziców.

Uczniowie klasy Ic i IIIa SP pod kierunkiem nauczycieli – wychowawców przygotowali bożonarodzeniowe przedstawienie zatytułowane „Uwierz w Boże Narodzenie”. Publiczność kolejny raz mogła przeżyć historię Marii i Józefa oraz narodziny dzieciątka Jezus. Całość przedstawienia przeplatana była pięknymi piosenkami, kolędami i pastorałkami. Dzieci z radością i wielkim zaangażowaniem starały się przekazać te wymowne treści i wprowadzić zgromadzoną publiczność w wyjątkowy świąteczny nastrój. Jednocześnie miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Miłym akcentem tego niezwykłego spotkania był także taniec w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły uczęszczających na zajęcia taneczne Zumby. Bożonarodzeniowe spotkanie zakończone zostało przekazaniem społeczności szkolnej betlejemskiego światełka pokoju oraz pięknymi życzeniami skierowanymi do wszystkich przez dyrektor szkoły Jadwigę Pietrzykowską.

Mariola Bloch/Danuta Krawczyk


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: piecki

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages