Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Miss-Babcie z Piecek pokazały na scenie wdzięk i humor [GALERIA]

2019-03-05 19:00:00 (ost. akt: 2019-03-05 19:41:50)

Autor zdjęcia: Natalia Woźniak/GOKSiR Piecki

Członkowie stowarzyszenia Iskierka Nadziei z Piecek nie należą do osób, które tzw. jesień życia zamierzają spędzić w ciepłych kapciach przed telewizorem.

Grupa pozytywnie zakręconych seniorów realizuje właśnie projekt „Wiosna w jesieni życia”. Jedną z realizacji jest spektakl „Miss babć z nutką humoru”, który swoją premierę miał 3 marca w sali widowiskowej GOKSiR w Pieckach. Aż dziewięć babć wystartowało w konkursie. Wszystkie panie bawiły się doskonale. — Podczas prezentacji panie czuły się na scenie swobodnie. Pokazały wdzięk i humor — mówi Zofia Chrostek, prezes stowarzyszenia Iskierka Nadziei, która jest reżyserem spektaklu. Nad oprawą muzyczną czuwał niezawodny w takich sytuacjach Stanisław Czejdo, a prowadzącą była Teresa Dworczak.

„Miss babć z nutką humoru” to półtorej godziny doskonałej zabawy. Dobrze bawił się także obecny na sali poseł Jerzy Gosiewski, który po spektaklu dziękował organizatorom udaną imprezę. — Publiczność reagowała żywiołowo, co chwilę oklaskami przerywano nam występy — mówi zadowolona Zofia Chrostek.
Jury miało kłopot z wybraniem zwycięzców poszczególnych kategorii, ponieważ wszystkie panie prezentowały się na scenie jak na miss przystało. Publiczność wskazała swoją miss, a nagrodę w tej kategorii ufundowała wójt Agnieszka Kurczewska. Miss Wdzięku otrzymała nagrodę od prezes Spółdzielni Handlowej w Pieckach, Miss Uśmiechu obdarowała dyrektor oddziału Banku Spółdzielczego w Pieckach, zaś zwyciężczynię w kategorii Miss Foto — dyrektor miejscowego domu kultury.

— Chciałabym podziękować fundatorom nagród — mówi prezes „Iskierek”. Uczestniczki otrzymały dyplomy ufundowane przez stowarzyszenie, by żadna nie czuła się przegrana. Wszystkie panie dostały też od wójt A. Kurczewskiej zegary „by czas wolniej im płynął”. Po spektaklu wszyscy udali się na zasłużony poczęstunek.

Teraz seniorzy z Piecek wystąpią na Dzień Kobiet z krótkim programem satyrycznym, a w maju z „babciami” pojawią się w Rozogach. Kolejne plany Iskierek to wyjazdy do Pisza, Olecka i Barczewa. Na nudę nie narzekają. W październiku jadą do Wisaginii na Litwę na XIX Festiwal Kultury Polskiej, jako jedyny reprezentant Polski. Rok temu nasz kraj reprezentowali górale z Podhala, teraz przyszedł czas na folklor mazurski.

Marek Szymański

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages