Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Mazurski Park Krajobrazowy odwołuje wszystkie spotkania i wydarzenia

2020-03-11 10:29:03 (ost. akt: 2020-03-11 11:34:55)

Autor zdjęcia: IT Mrągowo

11 marca dyrektor Mazurskiego Parku Krajobrazowego podjął decyzję o odwołaniu wszystkich zaplanowanych wydarzeń i spotkań edukacyjnych.

W całym kraju w związku z zagrożeniem epidemiologicznym odwoływane są imprezy masowe, a w szkołach wprowadzane są dodatkowe restrykcje. Podobne decyzje podejmuje coraz więcej organizatorów wydarzeń o charakterze bardziej kameralnym.

Dyrekcja Mazurskiego Parku Krajobrazowego z siedzibą we wsi Krutyń wydała również w tej sprawie zarządzenie. - Z przykrością zawiadamiamy, że od dnia 11 marca 2020 r. Mazurski Park Krajobrazowy w Krutyni odwołuje wszelkie wydarzenia, imprezy, a także zajęcia edukacyjne i dydaktyczne organizowane w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Kulturowej w Krutyni oraz poza siedzibą Parku, w tym konferencje, sympozja, imprezy edukacyjne, kulturalne, zajęcia edukacyjne i zgromadzenia - czytamy w komunikacie.

- Decyzja ta jest podyktowana działaniami profilaktycznymi oraz bezpieczeństwem osób z którymi pracujemy – szczególnie dzieci i młodzieży, ponieważ prowadzimy zajęcia edukacyjne w różnych formach w szkołach, placówkach i instytucjach na terenie 3 powiatów. Zależy nam też na bezpieczeństwie samych pracowników Parku, którzy przemieszczając się między różnymi placówkami i instytucjami nieświadomie mogliby stać się wektorem rozprzestrzeniającym zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na koronawirusa - uzasadnia dyrektor Krzysztof Wittbrodt.

Decyzja obowiązuje do odwołania. W związku z tym nie odbędzie się m.in. zaplanowany na 14 marca pokaz filmu "Kifaru" oraz spotkanie z Remigiuszem Kozińskim, kierownikiem Działu Edukacji i Promocji w ZOO Poznaniu.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages