Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Podziel się:

Podziel się:

XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „ DYKTANDO ‘17"

„ Mowa ludzka to stary, tajemniczy bór, pełen życia i tradycji …Błąd w mowie i piśmie , to jak plama tłusta i brzydka na fotografii matki, którą kochasz, to jak niestarannie przyszyta łata na ubraniu, w którym idziesz w gościnę na Boże Narodzenie……”

Tymi słowami rozpoczął się XIV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „ DYKTANDO ‘17. To już tradycja w naszej gminie. Co roku uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych w Gminie Piecki zmagają się z różnorodnymi zadaniami orograficznymi. Tym razem przed 12 zawodnikami, wyłonionymi w trakcie szkolnych eliminacji stało 6 zadań: dyktando, ćwiczenia teoretyczne oraz praktyczne z zakresu pisowni wyrazów z ó-u, rz-ż, ch-h, nie z częściami mowy. Zawodnicy wykazali się olbrzymią wiedzą i szacunkiem do mowy i pisma w ojczystym języku.
Oto wyniki ortograficznych zmagań:
Tytuł Mistrz Ortografii w kategorii „ Uczniowie klas IV – VI” zdobyła uczennica ZS w Pieckach Aleksandra Grabowska ( 79,5 p), II miejsce zajęła Julia Kochanowska z SP w Nawiadach ( 78,5 p), a III miejsce zajął Michał Kwiatkowski z SP w Dłużcu (77 p) .
Po zsumowaniu wszystkich punktów szkoły zdobyły :
SP w Dłużcu – 205,5 p
SP w Krutyni – 179 p
SP Nawiadach – 214,5
SP w Pieckach – 229 p.
Tym samym Tytuł Mistrzowskiej Szkoły w roku 2017 otrzymała Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Pieckach. Gratulujemy uczestnikom wiedzy i umiejętności, a nauczycielom - takich zdolnych wychowanków.
Nasza impreza zakończyła się obdarowaniem uczniów dyplomami , słodkim poczęstunkiem i atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi , ufundowanymi przez Agro- Sokołów Sp. z o.o. w Pieckach oraz Radę Rodziców SP w Pieckach.

Organizator konkursu
Lidia Grzebisz-Śnieżko
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa im. K. Wojtyły
Oceń artykuł:

(0)