Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Podziel się:

Podziel się:

WIZYTA DZIECI Z KLASY 0 "A" W BIBLIOTECE SZKOLNEJ - ZAJĘCIA I KONKURS "JAKA TO BAJKA?"

WIZYTA DZIECI Z KLASY 0 "A" W BIBLIOTECE SZKOLNEJ - ZAJĘCIA I KONKURS "JAKA TO BAJKA?"

W dniu 16 maja 2017r. w bibliotece szkolnej na zajęciach gościliśmy dzieci z klasy 0 "a" wraz z ich nauczycielką - panią Anną Gadomską.
Maluchy obejrzały zbiory w wypożyczalni biblioteki zadając przy tym wiele pytań na temat posiadanych w naszych zbiorach książek. Przy okazji tych rozmów dzieci wykazały się znajomością zagadnień związanych z zasadami właściwego obchodzenia się z czytanymi książkami.
Kolejna część zajęć odbyła się w czytelni bibliotecznej. Najpierw dzieci wysłuchały czytanego przez nauczyciela-bibliotekarza tekstu książki "Sekret ponurego zamku" autorstwa Wojciecha Widłaka. Podczas czytania tego tekstu dziewczynki i chłopcy doskonale naśladowali wycie i śmiech damy, która mieszkała w pewnym zamku. Po tej wspólnej zabawie na gości czekała kolejna atrakcja, tj. konkurs przygotowany w formie prezentacji multimedialnej pod hasłem „Jaka to bajka?”. "Zerówkowicze" okazali się doskonałymi znawcami bajeczek i dlatego wszystkie dzieci zostały obdarowane zakładkami do książek oraz uhonorowane pamiątkowymi medalami za udział w tym konkursie.
Dziękujemy za odwiedziny!
Zajęcia przygotowała:
Krystyna Wyrębek,
nauczyciel bibliotekarz SP w Pieckach
w ZS w Pieckach.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa im. K. Wojtyły
Oceń artykuł:

(0)