Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

PODBIJANIE REKORDU CZYTANIA

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w ZS w Pieckach, podobnie jak społeczności szkolne w całej Polsce, zebrali się by wspólnie czytać — każdy to, na co miał ochotę. Przyłączyliśmy się tym samym do OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI PODBIJANIA UBIEGŁOROCZNEGO REKORDU CZYTANIA W JEDNYM MOMENCIE - pod hasłami: "JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM" "STARZY NIE CZYTAJĄ?" "W MŁODYCH NADZIEJA!"

W szczególnym dniu w SP w Pieckach, tj. 1 czerwca 2017 r. - Dniu Dziecka i Dniu Sportu, wszyscy uczniowie oraz nauczyciele podczas przerwy w zawodach XX Szkolnych Igrzysk Sportowych spotkali się na Orliku, by czytać i promować czytelnictwo. W obliczu faktu, że (zgodnie z opublikowanym przez Bibliotekę Narodową raportem o stanie czytelnictwa) 63% Polaków powyżej 15 roku życia nie czyta, po raz drugi przyłączyliśmy się do tej ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez czasopismo "Biblioteka w Szkole". W ubiegłym roku szkolnym w naszej szkole czytało 331 osób, a w całej Polsce 432 608. Tegoroczne spotkanie, to próba podbicia rekordu ustanowionego w 2016 roku. W naszej szkole czyta się wiele, a uczniowie bardzo chętnie korzystają ze zbiorów biblioteki szkolnej i uczestniczą w wielu przedsięwzięciach aktywizujących czytelnictwo. Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost fatalnych wskaźników czytelnictwa leży właśnie w dorastającym pokoleniu.
W naszym spotkaniu z książkami uczestniczyło 289 uczniów z klas 0-VI Szkoły Podstawowej im. K. Wojtyły w Pieckach wraz ze swoimi wychowawcami i innymi nauczycielami oraz pracownikami szkoły. Łącznie 315 osób. Czytano właściwie już od rana w bibliotece, na korytarzach szkolnych oraz w niektórych klasach w ramach przygotowań do przedsięwzięcia. Właściwe podbijanie rekordu czytania odbyło się na świeżym powietrzu o godzinie 10.00. Czytano siedząc na boisku Orlika. Bardzo wiele dzieci pojawiło się ze swoimi ulubionymi książkami pochodzącymi ze zbiorów domowych, inni czytali książki z biblioteki szkolnej - każdy to, na co miał ochotę. Ustanawianiu rekordu czytania w jednym momencie "towarzyszyła" sesja fotograficzna, która jest jednym z elementów wymaganych przez organizatorów w ramach sprawozdania z przeprowadzenia akcji.
Krystyna Wyrębek
/nauczyciel bibliotekarz SP w ZS w Pieckach/
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa im. K. Wojtyły
Oceń artykuł:

(0)