Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Podziel się:

Podziel się:

WOKÓŁ "BALLADYNY"

WOKÓŁ „BALLADYNY” PROJEKT EDUKACYJNY - SZKOŁA PODSTAWOWA IM.KAROLA WOJTYŁY W PIECKACH

WOKÓŁ „BALLADYNY”
PROJEKT EDUKACYJNY KLASY VIA

Celem projektu było zapoznanie uczniów z utworem dramatycznym, z jego budową, z cechami i funkcją tekstu głównego oraz z funkcją tekstu pobocznego (didaskaliami), z ich rolą na scenie teatralnej.
Analiza charakterologiczna bohaterów, która pojawiła się na kolejnych zajęciach Która żona dla Kirkora?, wiązała się z motywami baśniowymi, które pojawiły się w utworze Słowackiego. W tym celu mieliśmy zajęcia edukacyjne, na których analizowaliśmy i interpretowaliśmy fragment „Balladyny” Juliusza Słowackiego.
Kolejne zajęcia Zrób to sam miały na celu wykonanie kukiełek na bazie drewnianej łyżki. Celem zajęć warsztatowych, z podziałem na grupy sceniczne, był dobór materiału i wykonanie najpierw projektu, a następnie kukiełki, na podstawie analizy bohaterów dramatu. Uczniom bardzo podobały się zajęcia. Wykazywali się kreatywnością, oryginalnością i pomysłowością.
Celem kolejnych zajęć pt. Zabawa w teatr było odgrywanie scenek na podstawie fragmentu „Balladyny” – W chacie wdowy. Uczniowie ćwiczyli odpowiednią interpretację głosową czytanych lub recytowanych dialogów. Wchodzili w rolę fikcyjnych bohaterów. Uruchamiali pokłady wyobraźni w ogrywaniu kukiełki na scenie. Uczyli się krytycznego i obiektywnego oceniania występu kolegów i koleżanek oraz dystansu do samego siebie.
Opracowała:
Lucyna Załęska - Gabryszak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa im. K. Wojtyły
Oceń artykuł:

(0)