Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Podziel się:

Podziel się:

PIERWSZOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ W MRĄGOWIE.

Dnia 9 maja 2018 uczniowie klasy I a i Ib Szkoły Podstawowej im.Karola Wojtyły w Pieckach wraz z wychowawcami E.Łachacz –Kotlarek i K.Bystrą byli na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie.

Dnia 9 maja 2018 uczniowie klasy I a i Ib Szkoły Podstawowej im.Karola Wojtyły w Pieckach wraz z wychowawcami E.Łachacz –Kotlarek i K.Bystrą byli na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie. Na miejscu uczniowie zapoznali się z pięknym nowym obiektem, w którym pracują zawodowi strażacy oraz z pracą strażaków. Sympatyczni panowie strażacy z jednostki ratowniczo – gaśniczej poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi, zaprezentowali sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Uczniowie podziwiali ogromne samochody strażackie, którymi strażacy jeżdżą do akcji. Z wielkim zainteresowaniem oglądali wyposażenie pojazdów, np. nożyce do cięcia metalu, specjalny ubiór do pożaru, zestaw ratowniczy, kurtynę wodną, ubranie specjalne –żaroodporne. Poinformowali, jak należy się zachować na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Aby dzieci mogły jeszcze lepiej poczuć klimat strażackiego ducha, zaprezentowali, jak wygląda ratowanie ofiar poszkodowanych w wypadku komunikacyjnym. Dzieci ochoczo pełniły rolę poszkodowanych. Przymierzały ciężkie hełmy strażackie i inne specjalne ubrania. Najwięcej frajdy sprawił pokaz wyjazdu do akcji: alarm, zjeżdżanie strażaków po rurze, wyjazd odpowiedniego samochodu do akcji. Zwiedziły również biura komendy straży, a nawet nowoczesne, doskonale multimedialnie wyposażone stanowisko kierowania. Dzieci były zachwycone i ochoczo pozowały do pamiątkowych zdjęć. Wizyta u mrągowskich strażaków bardzo się podobała, a przedstawione informacje i pokazy na długo pozostaną w ich pamięci.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa im. K. Wojtyły oraz opublikowany na portalu Piecki: Pierwszoklasiści z Piecek wizytowali mrągowskich strażaków
Oceń artykuł:

(0)