Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Podziel się:

Podziel się:

„Jak powstaje chleb?”

Dnia 19 września 2018.r uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach pod opieką wychowawczyni p. Marioli Bloch udali się z wizytą do Piekarni pana Marka Szabelskiego.

Dnia 19 września 2018.r uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach pod opieką wychowawczyni p. Marioli Bloch udali się z wizytą do Piekarni pana Marka Szabelskiego. Celem wycieczki było poznanie procesu produkcji pieczywa, jego rodzajów oraz poznanie zawodu piekarza. Podczas pobytu uczniowie mieli okazję obejrzenia pomieszczeń piekarni. Z zainteresowaniem przyglądali się pracy piekarzy, poznali etapy powstawania chleba i innego pieczywa oraz produkty potrzebne do ich wypieku. Dzięki uprzejmości Właściciela obiektu i pracownika oprowadzającego nas po obiekcie, uczniowie poznali różne urządzenia i przyrządy wykorzystywane w piekarni. Uczniowie dowiedzieli się, jakie urządzenia przydatne są do produkcji bułek, formowania chleba oraz poznali przeznaczenie wielkiego pieca. Pod ścisłym nadzorem pracownika piekarni, z użyciem wielkiej piekarskiej łopaty, wspólnymi siłami mieli okazję wyjąć z pieca bochenki chleba. Każdy uczeń pamiętał o zasadach bezpiecznego zachowania się w tym miejscu. Wizyta w piekarni zakończyła się słodkim poczęstunkiem.
W imieniu uczniów klasy IIIa oraz wychowawcy – Marioli Bloch serdecznie dziękujemy Panu Markowi Szabelskiemu oraz Pracownikom Piekarni za życzliwe przyjęcie, gościnność oraz przekazaną wiedzę dotyczącą piekarskiego rzemiosła.

Mariola Bloch - nauczyciel
Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa im. K. Wojtyły oraz opublikowany na portalu Piecki: Uczniowie SP w:Pieckach wiedzą już jak powstaje chleb
Oceń artykuł:

(0)