Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

„Uwierz w Boże Narodzenie”

Boże Narodzenie to czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. To także szczególna okazja do prezentacji bożonarodzeniowych przedstawień.Boże Narodzenie to czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. To także szczególna okazja do prezentacji bożonarodzeniowych przedstawień.
W nawiązaniu do szkolnej tradycji, 20 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej im.Karola Wojtyły w Pieckach odbyło się przedświąteczne spotkanie całej społeczności szkolnej: uczniów, Dyrektorów szkoły oraz zaproszonych gości – rodziców. Uczniowie klasy Ic i IIIa SP pod kierunkiem nauczycieli – wychowawców przygotowali bożonarodzeniowe przedstawienie zatytułowane „Uwierz w Boże Narodzenie”. Publiczność kolejny raz mogła przeżyć historię Marii i Józefa oraz narodziny dzieciątka Jezus. Całość przedstawienia przeplatana była pięknymi piosenkami, kolędami i pastorałkami. Dzieci z radością i wielkim zaangażowaniem starały się przekazać te wymowne treści i wprowadzić zgromadzoną publiczność w wyjątkowy świąteczny nastrój. Jednocześnie miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.
Miłym akcentem tego niezwykłego spotkania był także taniec w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły uczęszczających na zajęcia taneczne Zumby. Bożonarodzeniowe spotkanie zakończone zostało przekazaniem społeczności szkolnej betlejemskiego światełka pokoju oraz pięknymi życzeniami skierowanymi do wszystkich przez Dyrektor Szkoły panią Jadwigę Pietrzykowską.


Mariola Bloch i Danuta Krawczyk


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa im. K. Wojtyły oraz opublikowany na portalu Piecki: Uwierz w Boże Narodzenie. Święta w Pieckach rozpoczęte [GALERIA]
Oceń artykuł:

(0)